wtorek, 30 września 2014

Wystawa budowli z klocków LEGO w Gliwicach

Tym razem chciałabym Was zaprosić na wystawę klocków Lego do Gliwic do centrum handlowego Europa Centralna na zbiegu autostrad A1 i A4. Wystawa odbywa się od 6 września do 19 października i reklamują się, że jest to największa w Polsce „Wystawa Budowli z Klocków LEGO”.
Centrum handlowe jest już jakiś czas otwarte i tak się tak wybierałam zobaczyć, ale zawsze było mi nie po drodze. W końcu postanowiłam w sobotę, będąc w Gliwicach w innej sprawie podjechać tu i zobaczyć co ciekawego ma do zaoferowania. Trafiłam akurat na klocki Lego.


Sami zobaczcie jakie cuda potrafili wyczarować z klocków.


Prawdziwym hitem wystawy jest rekonstrukcja Titanica, największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych budowli z klocków na świecie, zaprezentowana w skali 1:25. Budowa wysokiego na 3 metry i szerokiego na 11 metrów statku, pochłonęła ponad 500 000 klocków.


Wśród eksponatów znajdują się także różne, znane na świecie budowle jak Opera w Sydney, Wieża Eiffla, Statua Wolności, Tadż Mahal, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Znajdują się tu miejsca oraz sceny z bajek i filmów. 

W czasie chodzenia po wystawie nie raz słyszałam takie rozmowy: "Tato chodź już" i odpowiedź: "Czekaj jeszcze nie wszystko zobaczyłem". Okazuję się, że to rodzice byli bardziej zaciekawieni szczegółami i detalami wystawy niż dzieci.


Ciekawym uzupełnieniem całości są interaktywne elementy wystawy, wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy, pozwalające na własnoręczne uruchamianie eksponatów np pociągów oraz specjalnie zaprogramowane roboty, reagujące na ruch.Trudno mi się było zdecydować, które zdjęcia wstawić, więc trafiły losowo wybrane, bo zrobiłam ich tak dużo, że nie sposób wszystkich pokazać. Warto się było wybrać aby takie cuda zobaczyć.

14 komentarzy:

 1. Świetny pomysł taka wystawa, bo i rodzice i dzieci pewnie były zachwycone. Najpierw moje dzieci, teraz mój wnuczek wszyscy kochają lego...a ja wciąż szukam pomysłów co by tu jeszcze dokupić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam tą wystawę, jak była w Bielsku-Białej :) Głównym zainteresowanym był mój Narzeczony- fan lego, ale ja również obejrzałam z wielką przyjemnością :) Też zauważyłam, że wielu rodziców/opiekunów było bardziej zafascynowanych tym wszystkim, może dlatego, że kiedyś więcej dzieci bawiło się klockami lego? Teraz co drugi ma swojego laptopa itp :) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Syn miał bzika na punkcie Lego. W ramach prezentu komunijnego zabrałem go do Legolandu w Bawarii. Dzień w raju :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Że piękna wystawa. Moje dzieci bawiły się klockami. Uratowałem pola dla gdy masz wnuki;))
  Dobre środy.
  pocałunek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to nazywam katalogiem LEGO na żywo - można iść z dzieckiem i ułożyć listę gwiazdkowych życzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzy mi się taki Legoland w Danii...
  Niektóre budowle robia niesamowite wrażenie! :)
  I szczerze - sama bym chętnie z tych klocków pobudowała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wystawę mieliśmy oglądnąć gdy była w Zakopanym. Niestety nie udało się. Żałujemy bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas też była, nie poszłam i teraz żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli w centrach handlowych tez można coś ciekawego zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ojej, ależ cudeńka!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba się wybiorę, mam słabość do tych klocków :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Musiałem zawołać aż synka, by to obejrzał, jest wielkim fanem Lego, niestety ku zgubie mego portfela :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie witam na moim blogu i bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione komentarze.
Komentarze od anonimów będą kasowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...