piątek, 30 stycznia 2015

Koncert noworoczny i szopka w kościele w Rybniku Chwałowicach

W ubiegłą niedzielę wybrałam się do Chwałowic - dzielnicy Rybnika na koncert noworoczny. Doszłam do wniosku, że co będę siedzieć w domu, jak mogę miło spędzić wieczór. Koncert odbywał się w tamtejszym kościele - Sanktuarium św Teresy od Dzieciątka Jezus.  Z domu wyjechałam wcześniej, żeby spokojnie zaparkować samochód i zająć sobie dogodne miejsce. Na miejscu parking był pusty, więc bez problemu postawiłam samochód i poszłam do środka. Miałam czas, żeby spokojnie zobaczyć szopkę i porobić zdjęcia. W końcu siadłam do ławki i nagle naszła mnie myśl czy zamknęłam samochód, nie dawało mi to spokoju i poszłam sprawdzić, ale na szczęście był zamknięty. 

Przed koncertem uczestniczyłam we mszy św, był więc czas żeby rozejrzeć się w kościele w którym byłam, bardzo dawno temu jeszcze jako dziecko i niewiele z tego pamiętam. Będę musiała tu kiedyś przyjechać, żeby się rozejrzeć jak nie będzie świątecznego wystroju, bo szopka i choinki sporo zasłaniały, ale za to bardzo ładnie wyglądały.
 Po zakończeniu mszy przyszli artyści i zaczęli stroić instrumenty, trwało to chwilę. Następnie wszystkich gości i wykonawców przywitał w imieniu parafii ksiądz proboszcz Teodor Suchoń i serdecznie zaprosił do wysłuchania koncertu.

W czasie koncertu mieliśmy okazję posłuchać utworów w wykonaniu polsko-czeskiej orkiestry Silesia z solistami i wykonawcami. Orkiestrą dyrygowało na przemian dwóch dyrygentów pan Marian Wolny i Arkadiusz Czyż. Jest jeszcze trzeci czeski dyrygent Jiri Grussmann, niestety tu nie występował. 

Wśród pozostałych wokalistów mogliśmy usłyszeć Joannę Spandel, Mariusza Wrzeszcza, Sonię Cieplińską, Sabinę i Mieczysława Kierpieców, Iwonę Blachę oraz najmłodszą, ale za to obdarzoną wspaniałym głosem Maję Czyż.

Nasi artyści grali i śpiewali kolędy oraz inne pieśni tematyką nawiązujące do Bożego Narodzenia, więc było czego słuchać.
W czasie całego koncertu mogliśmy nie tylko słuchać grania i śpiewania, ale mieliśmy także okazję obserwować niezwykłą aranżację świetlną.


 

Gościem specjalnym koncertu był zespół The Chance, znany z programu "X Factor", który wykonał m.in. utwory Gdy się Chrystus rodzi, Jest taki dzień. Dziewczyny są obdarzone niesamowitymi głosami.
Koncerty odbywają się w ramach projektu Borderland Silesian Music Brass band New Years and Summer Concerts współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.
Był to ostatni z czterech koncertów, które odbywały się w styczniu, dwa wcześniejsze odbywały się w innych rybnickich parafiach, a jeden w Czechach. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym koncercie, fajnie spędziłam wieczór. 
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawiane komentarze. Zapraszam ponownie.

12 komentarzy:

 1. Wspaniała relacja. O mały włos, abyśmy się tam spotkały. :)
  Też chcieliśmy pojechać na ten koncert, ale byliśmy 2 dzień na uroczystości rodzinnej. Ale następnym razem koniecznie.
  Kościół też mnie zachwyca. Mijam go codziennie, jak wracam z pracy. :)
  Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może następnym razem uda nam się gdzieś spotkać, będzie mi miło.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. A kiedy był ten koncert? :) Nigdy w takim nie uczestniczyłam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki koncert to super sprawa! :)
  Fajne fotki :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na żywo wszystko "smakuje" inaczej. Fajnie oddana jest kolorystyka na Twoich zdjęciach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie oddałaś atmosferę koncertu. Przeżycia i wzruszenia musiały być duże, wyczuwam to z tekstu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. To musiało być niesamowite przeżycie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Atmosfera takich koncertów jest fantastyczna. Uczestniczyłam w podobnym, dwa razy. Wspaniała relacja i jak zwykle świetne zdjęcia.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Udział w koncercie, tak bardzo ładny.Buenas fotos!!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie witam na moim blogu i bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione komentarze.
Komentarze od anonimów będą kasowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...