wtorek, 21 października 2014

Waterville - irlandzkie miasteczko gdzie wakacje spędzał Charlie Chaplin

Tym razem chciałabym Was zaprosić do Waterville niewielkiego miasteczka w Irlandii, gdzie lubił wypoczywać Charlie Chaplin z rodziną. Niestety pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała, prawie przez cały czas padał deszcz. Gdy przyjechaliśmy do Waterville deszcz zrobił sobie przerwę, ale za to doskwierał nam silny wiatr.

Waterville jest to wioska znajdująca się na trasie Pętli Kerry, mniej więcej w jej połowie. Pętla Kerry jest to jedna z największych atrakcji Irlandii, na jej trasie o długości ok 150 km można spotkać wiele pięknych widoków oraz ciekawe miasteczka i wioski. W Waterville warto się zatrzymać na lunch, podobno serwują tu pyszne potrawy z owoców morza.Jak widać do Waterville przyjeżdżają różne osoby, na parkingu można i Ferrari spotkać. 
 Mimo, że jest to niewielkie miasteczko to bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Dawniej znajdowały się tutaj domy mieszkalne, obecnie są tu pensjonaty, restauracje i sklepy z pamiątkami.

 

 Okolice Waterville docenili też światowej sławy golfiści tacy jak Tiger Woods czy Raymond Floyd. Okoliczne pola golfowe zaliczane są do jednych z najlepszych w Irlandii, a nawet na świecie. W miasteczku wzdłuż głównej drogi równolegle biegnie nad plażą promenada. Chętnie spacerują tu i spotykają się mieszkańcy i turyści. Waterville dawniej nazywane było Coirean co po irlandzku znaczy półksiężyc.


W miasteczku znajduje się też sezonowo czynne centrum turystyczne. Pod koniec swego życia każde wakacje spędzał w Waterville Charlie Chaplin, co mieszkańcy upamiętnili pomnikiem przy głównej drodze w miasteczku.Piękny celtycki krzyż upamiętniający Jamesa Butlera, a w tle Butler Arms Hotel, jeden z najlepszych w okolicy gdzie bywali Charlie Chaplin, Walt Disney czy Michael Duglas i Catherine Zeta-Jones oraz wielu innych znamienitych gości.
W pobliżu parkingu znajduje się skwer, gdzie rosły przepiękne hortensję, aż trudno się było oprzeć ich urodzie.


Dziękuję za wasze odwiedziny i zapraszam ponownie.

14 komentarzy:

 1. Co za piekne miejsce...bardzo lubie takie miasteczka, a zielen taka soczysta i te hortensje! i domki tez mi sie podobaja i te biale i te kolorowe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Przesympatyczne miejsce. I nazwa ładna, chociaż Coirean chyba bardziej mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycaja mnie te klimaty, więcej prosze, więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite miejsce, a te budynki, kolory wprost zachwycają...i nie dziwię się, że właśnie w Waterville Charlie Chaplin odpoczywał! Nie dziwię się...
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne i bardzo magiczne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezwykłe miejsce, piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy jestem, czy zrobiłaś sobie zdjęcie z Chaplinem. Bardzo interesujące miejsce, dobre zdjęcia pomimo niezbyt dobrej pogody.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku, piękna ta Irlandia :) Takie miasteczka mają klimat!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowne miejsce i zdjęcia.Pozdrawiam ciepło i serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z wielkim zainteresowaniem pozwiedzałam sobie ten ciekawy kawałek świata.
  Świetne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczne miasteczko, ciekawa zabudowa, kolorowe wesołe domki, bardzo mi się tam podoba, a już hortensje, moja miłość chętnie bym widziała w swoim ogrodzie, takie właśnie wielkie...

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Urocze miejsce, nie dziwię się, że jest odwiedzane przez turystów! Fajne zdjęcia zrobiłaś!

  OdpowiedzUsuń
 13. Hmm, Irlandia cały czas w sferze moich marzeń.
  Prześliczne miasteczko i te hortensje.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapomniałam jak tam jest piękni.Gdy mieszkałam tak wydawało się takie nijakie powszednie teraz dy sięgam wspomnieniami jednak było świetnie pomimo ciężkiej pracy w Paddy Frogs Restaurant

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie witam na moim blogu i bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione komentarze.
Komentarze od anonimów będą kasowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...