poniedziałek, 28 maja 2012

Zagroda żubrów w Pszczynie

Niedawno wybrałam się do Pszczyny odwiedzić Zagrodę Żubrów. Byłam tu już drugi raz i widzę jak się wszystko rozbudowuje, przybywa zwierząt. Uważam, że warto poświęcić troszkę czasu i odwiedzić Zagrodę Żubrów.
W zagrodzie możemy oglądać żubry przy karmieniu o wyznaczonych godzinach. Możemy również obserwować je z wybudowanego pomostu widokowego. Warto dodać, że pomyślano tu o osobach niepełnosprawnych i o rodzinach z wózkami, gdyż dla nich przygotowano windę. 
Dodatkowo na terenie zagrody możemy spotkać też inne zwierzęta i ptaki. Są tu między innymi muflony, jelenie, sarny, daniele, łosie, dziki, króliki, kózki i owieczki, a także spacerujące po zagrodzie i poza nią pawie, gęsi łabędzionose i kaczki krzyżówki, a także inne ptaki umieszczone w klatkach. 


Na terenie zagrody stoi niewielki budynek w postami muzeum, w którym można w poszczególnych pomieszczeniach zapoznać się z florą i fauną. Jest przygotowana sala z wypchanymi żubrami, w kolejne sali znowu jest bardzo dużo ptactwa i innych małych zwierzątek. Mnie urzekła wiewiórka z orzeszkiem w łapkach. W jednym z pomieszczeń mają tu salę kinową, w której można obejrzeć film na temat pszczyńskich żubrów. Obiekt ten służy także do przeprowadzanie zajęć edukacyjnych. 
Wychodząc z Zagrody Żubrów możemy skorzystać z znajdującej się obok restauracji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie witam na moim blogu i bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny i pozostawione komentarze.
Komentarze od anonimów będą kasowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...